Aktualności

Mali odkrywcy z wizytą na kopalni!

ARTYKUŁ

Dla przedszkolaków z Białego Kościoła wizyta na kopalni w Piławie Górnej była pełna niesamowitych doświadczeń. Dzieci mogły z bliska obejrzeć ogromne maszyny pracujące na kopalni, usiąść za sterami koparki, zmierzyć się z jej potężną łyżką i przejechać się wozidłem po terenie zakładu.

Dni Piławy Górnej 2024

ARTYKUŁ

W sobotnie popołudnie teren przy Orliku w Piławie Górnej zamienił się w prawdziwe królestwo zabawy. Na najmłodszych czekały dmuchańce, w tym imponujący, 15-metrowy tor przeszkód oraz kreatywne warsztaty.

II EDYCJA BIEGU DLA DZIECI PIŁAWSKA SKAŁKA

ARTYKUŁ

W ubiegłym roku po raz pierwszy do naszego biegu Piławska Skała zaprosiliśmy również dzieci. Zaskoczeni tak pozytywnym odbiorem, w tym roku postanowiliśmy go powtórzyć. Piławska Skałka - bo tak nazwaliśmy bieg dla najmłodszych - odbędzie się 26 maja 2024r. 

V EDYCJA BIEGU PIŁAWSKA SKAŁA

ARTYKUŁ

Już 26 maja 2024r. miłośnicy sportu po raz piąty wyruszą w trasę Piławskiej Skały - jednej z najlepszych imprez biegowych na Dolnym Śląsku. 

Bezpieczeństwo w górnictwie: Nowoczesne rozwiązania zapobiegające wypadkom i zagrożeniom

ARTYKUŁ

Bezpieczeństwo w górnictwie to kwestia, która odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznych warunków pracy pracownikom oraz w minimalizowaniu ryzyka wystąpienia wypadków. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologicznemu i innowacjom, branża górnicza może korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które zmieniają sposób, w jaki ten przemysł funkcjonuje. Przekonaj się, jak nowe technologie oraz rozwój kultury bezpieczeństwa w górnictwie przyczyniają się do poprawy standardów bezpieczeństwa i zapobiegają wypadkom.

Zastosowanie amfibolitu w infrastrukturze: budownictwo i inżynieria drogowa

ARTYKUŁ

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie materiały kryją się za trwałą infrastrukturą, którą widzimy na co dzień? Jednym z tych kluczowych surowców wchodzących w skład betonu czy mas bitumicznych jest amfibolit. Stanowi on kluczowy składnik elementów infrastruktury, od dróg po mosty i nasypy kolejowe. Dzięki swoim unikalnym właściwościom amfibolit zdobywa coraz większe uznanie w świecie budownictwa i inżynierii drogowej. Poznaj bardziej i mniej popularne zastosowania amfibolitu w naszym otoczeniu. 

Wykorzystanie dronów w monitorowaniu i zarządzaniu projektami górniczymi w kopalniach odkrywkowych

ARTYKUŁ

Wraz z dynamicznym postępem technologicznym, drony stały się niezastąpionym narzędziem zarządzania i monitorowania projektów górniczych, szczególnie w kontekście kopalni odkrywkowych. Ich wszechstronne zastosowanie obejmuje nie tylko skuteczne śledzenie postępu prac, ale także przyczynianie się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników i optymalizacji procesów zarządzania. Przekonaj się, w jaki sposób drony są wykorzystywane w nowoczesnym górnictwie odkrywkowym.

Górnictwo odkrywkowe i społeczność lokalna: Wpływ działań górniczych na życie mieszkańców

ARTYKUŁ

Górnictwo odkrywkowe, jako dynamiczna dziedzina przemysłu, stanowi rdzeń rozwoju wielu regionów, ale jednocześnie może nieść ze sobą wyzwania związane z wpływem na życie mieszkańców okolicznych miejscowości. Proces wydobycia w kopalni odkrywkowej to skomplikowany zestaw operacji, który obejmuje nie tylko ekstrakcję surowców, lecz także wymaga równowagi pomiędzy postępem technologicznym a zrównoważonym rozwojem społeczności lokalnej. Przekonaj się, w jaki sposób Grupa Polskie Górnictwo Skalne działa, by zminimalizować wpływ naszych działań na lokalne społeczności i działać na ich korzyść.

Proces urabiania i wydobycia kopaliny w kopalniach odkrywkowych

ARTYKUŁ

Urabianie kopaliny jest sercem działalności górniczej. To złożony proces, którego efektywność decyduje o sukcesie całego przedsięwzięcia wydobywczego. Odkrywcza historia urabiania kopaliny ewoluowała od prymitywnych narzędzi ręcznych po współczesne, zaawansowane technologie maszynowe, które obecnie dominują w branży. Przedstawiamy proces urabiania kopaliny w kopalniach odkrywkowych w Grupie PGS. 

Transport kruszywa

ARTYKUŁ

W przemyśle tak dynamicznym jak budownictwo, kluczową rolę odgrywają nie tylko wysokiej jakości kruszywa skalne, ale również sprawny i elastyczny system transportowy, który skutecznie dostarczy te surowce na miejsce przeznaczenia. Grupa PGS to nie tylko dostawca kruszyw skalnych, lecz także partner logistyczny, gotów sprostać najbardziej wymagającym wyzwaniom branżowym. 

Partnerstwo dla Edukacyjnej Przyszłości: Pracownia Językowa Mentor Practice z Wsparciem Grupy PGS w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego.

ARTYKUŁ

Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w przygotowanie innowacyjnej Cyfrowej Pracowni Językowej Mentor Practice w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 7 stycznia 2024r. dyrektor kopalni, Tomasz Buczyński podkreślił znaczenie nowoczesnych technologii w edukacji.

Podarunki od Serca: Inicjatywy Wsparcia Społeczności w Czasie Świąt

ARTYKUŁ

W przedświątecznym czasie - kiedy dawanie nabiera głębszego znaczenia - podjęliśmy szereg inicjatyw, których celem było wsparcie naszej lokalnej społeczności z Piławy Górnej oraz podopiecznych zaprzyjaźnionej z nami Fundacji.

Kopalnia Lipkowa Góra w dniach 22.12.-7.01.2024r. będzie zamknięta.

ARTYKUŁ

Kopalnia Lipkowa Góra w dniach 22.12.-7.01.2024r. będzie zamknięta.

Życzenia Świąteczna 2023

ARTYKUŁ

Mamy dla Was prawdziwą “kopalnię” życzeń świątecznych! 

Kostka Behaton i Holland – budowa inwestycji Panattoni Wrocław Campus 39

ARTYKUŁ

Panattoni Wrocław Campus 39 - czyli największy kompleks logistyczno-przemysłowy Panattoni na Dolnym Śląsku - stoi stabilnie m.in. dzięki nam.

Spotkanie “Na Poziomie 308” edycja 2023

ARTYKUŁ

14 września 2023 roku, w kopalni w Piławie Górnej, odbyła się czwarta edycja wydarzenia pod nazwą Na Poziomie 308. Współorganizowane przez Grupę PGS i Volvo Maszyny Budowlane Polska spotkanie zgromadziło ponad 700 osób, w tym partnerów biznesowych i gości z branży budowlanej i kruszywowej.

Kostka Behaton – budowa inwestycji Wrocław Logistics South Hub

ARTYKUŁ

W naszej branży stabilność to podstawa! To właśnie dlatego Grupa PGS dostarczyła kostkę Behato pod budowę inwestycji Wrocław Logistics South Hub we wrocławskich Magnicach.

Pełne Wrażeń: Zwycięzcy Aukcji WOŚP w Kopalni Piława Górna

ARTYKUŁ

Pamiętacie naszą aukcję podczas tegorocznego finału WOŚP? Na zwycięzców licytacji czekało zaproszenie do naszej kopalni w Piławie Górnej na Dolnym Śląsku. 

Kruszywa do chemii budowlanej

ARTYKUŁ

Wysokiej jakości surowce mineralne to kluczowy komponent wchodzący w skład trwałych i estetycznych powierzchni elewacyjnych i podłogowych. Jako Grupa Polskie Górnictwo Skalne (PGS) doskonale rozumiemy te potrzeby, dlatego oferujemy szeroki wybór kruszyw do chemii budowlanej, które spełniają najwyższe standardy jakości. W swojej ofercie posiadamy kruszywa, które wpiszą się w najsurowsze wymagania jakościowe i trwałościowe.

Zastosowanie wyrobów betonowych w przemyśle

ARTYKUŁ

Beton, znany ze swojej wszechstronności i niezawodności, odgrywa kluczową rolę w różnych gałęziach przemysłu. Jego wyjątkowe właściwości czynią go nieodzownym materiałem w tworzeniu trwałych, bezpiecznych i funkcjonalnych struktur przemysłowych. Przedstawiamy różnorodne zastosowania wyrobów betonowych w przemyśle. 

Nowoczesne rozwiązania w produkcji kostek drogowych dla sektora przemysłowego

ARTYKUŁ

Kostki drogowe stanowią fundament infrastruktury przemysłowej, zapewniając nie tylko trwałość i wydajność, lecz także bezpieczeństwo w ruchu pojazdów i transporcie towarów. W obliczu rosnących potrzeb i wymagań w dziedzinie infrastruktury, produkcja kostek drogowych przeszła ewolucję, wprowadzając nowoczesne rozwiązania, które redefiniują wymagania pod względem jakości i trwałości

Grupa PGS na dożynkach Gminy Dzierżoniów

ARTYKUŁ

Podczas tegorocznych Dożynek Gminy Dzierżoniów, które odbyły się 27 sierpnia 2023r. na boisku sportowym przy ul. Stawowej w Piławie Dolnej. Grupa PGS przygotowała dla wszystkich uczestników niezapomniane atrakcje, w tym:

Edukacyjne Warsztaty dla dzieci w Pieszycach

ARTYKUŁ

W dniach 4 i 18 sierpnia odbyły się warsztaty dla dzieci przebywających na półkoloniach w Centrum Usług Społecznych w Pieszycach.

Kostka AKRO – nowe rozwiązanie w ofercie Grupy PGS

ARTYKUŁ

Wprowadzenie tego produktu umocni pozycję GRUPY PGS w branży brukarskiej. Gdzie sprawdzi się kostka AKRO?

Dni Piławy Górnej 2023

ARTYKUŁ

Grupa PGS odpowiadając na zaproszenie włodarzy Piławy Górnej po raz kolejny włączyła się w obchody dni miasta.

Grupa PGS – zakup nieruchomości i linii produkcyjnej prefabrykatów

ARTYKUŁ

Grupa PGS pragnie z dumą poinformować o nabyciu nowej nieruchomości i linii produkcyjnej prefabrykatów.

Zapowiedź Dni Piławy Górnej 10-11 czerwca 2023

ARTYKUŁ

Wycieczki na kopalnię, warsztaty paleontologiczne, loteria fantowa oraz konkurs plastyczny to tylko część atrakcji jakie czekały odwiedzających w sobotę 11 czerwca stoisko Kompanii Górniczej.

I edycja biegu dla dzieci Piławska Skałka

ARTYKUŁ

Już 16 kwietnia 2023 r. zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie sportowe! Po raz pierwszy zorganizowany zostanie dla dzieci Bieg Piławska Skałka.

Za Jeden Uśmiech – przedstawienie dla dzieci w kieleckim szpitalu

ARTYKUŁ

Zawsze chętnie wspieramy lokalne inicjatywy, które mają na celu poprawę życia i zdrowia mieszkańców z okolicy.

IV PIŁAWSKA SKAŁA

ARTYKUŁ

To już pewne!!! Czwarta edycja Piławskiej Skały już wkrótce.

Grupa Polskie Górnictwo Skalne wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!!!!

ARTYKUŁ

Grupa Polskie Górnictwo Skalne wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!!!! 

Skuterowe Alpy

ARTYKUŁ

Wszystkie ręce na pokład! Pomagamy małemu Antosiowi Sobeckiemu

Biuletyn

ARTYKUŁ

Grupa PGS może poszerzyć swoje CV o budowę osiedli mieszkalnych dla ptaków

DNI PIŁAWY GÓRNEJ

ARTYKUŁ

Wycieczki na kopalnię, warsztaty paleontologiczne, loteria fantowa oraz konkurs plastyczny to tylko część atrakcji jakie czekały odwiedzających w sobotę 11 czerwca stoisko Kompanii Górniczej.

III Piławska Skała

ARTYKUŁ

15 maja odbyła się trzecia edycja Piławskiej Skały. Przypomnijmy, że bieg odbywa się na trasie 11 km, z półmetkiem na dnie wyrobiska kopalni w Piławie Górnej.

Rebranding PGS – Nowe Logo

ARTYKUŁ

Wraz z rozwojem naszych spółek przedstawiamy nową odsłonę graficzną Polskiego Górnictwa Skalnego

Nowa strona internetowa

ARTYKUŁ

Podążając za najnowszymi trendami postanowiliśmy zmienić szatę graficzną i unowocześnić jej funkcjonalność, dzięki czemu dużo łatwiej znajdziecie Państwo interesujące Was wyroby  i usługi oferowane przez Grupę PGS

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami