< POWRÓT

DNI PIŁAWY GÓRNEJ

DNI PIŁAWY GÓRNEJ

Wycieczki na kopalnię, warsztaty paleontologiczne, loteria fantowa oraz konkurs plastyczny to tylko część atrakcji jakie czekały odwiedzających w sobotę 11 czerwca stoisko Kompanii Górniczej.

Kompania Górnicza odpowiadając na zaproszenie władz miasta po raz kolejny włączyła się w organizację Dni Piławy Górnej.

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim stanął namiot Kompanii Górniczej, a wraz z nim mnóstwo atrakcji przygotowanych przez pracowników kopalni.

Wśród odwiedzających nasze stoisko dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszyła się loteria fantowa pn. „Pokolorujmy Szarość”, zwłaszcza, że do wygrania były atrakcyjne nagrody, takie jak: vouchery do Parku Rozrywki Energylandia, do Zoo Wrocław, tablety, rodzinne sesje zdjęciowe etc.

Niemałym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty geologiczne przygotowane przez firmę Geo – Zabawa. Podczas zajęć najmłodsi uczestnicy mieli okazję pobawić się w Odkrywców Paleontologów i samodzielnie wydobyć z przygotowanych kul piaskowo - gipsowych skamieniałość sprzed milionów lat. Dzieci poznały więc belemnity, amonity i różne ślimaki żyjące na ziemi wiele lat temu. Oprócz zabawy zatem dzieci otrzymały wiedzę i możliwość zapoznania się z tematem paleontologii.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny pn. „Pokolorujmy Szarość”. Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne prace, z których najlepsze zostały wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami.

Wśród milusińskich niewątpliwie największe powodzenie miały bezpłatne gry i animacje. Mali uczestnicy chętnie korzystali z możliwości uczestnictwa w konkurencjach i zabawach proponowanych przez animatorów, a do pań ozdabiających buźki ustawiały się długie kolejki.

Tradycją już jest, że w ramach obchodów dni miasta, kopalnia w Piławie otwiera swe bramy dla zwiedzających. Tak było i tym razem. Za przysłowiową cegiełkę można było zwiedzić zakład oraz zjechać do budzącego największe emocje najniższego poziomu wyrobiska. Już sama droga na dół zapierała dech w piersiach, a widok z perspektywy dna wyrobiska zachwycał każdego uczestnika bez wyjątku. Każdej wycieczce towarzyszył przewodnik z naszej kopalni, który przybliżał historię powstania obiektu, opisywał poszczególne miejsca i odpowiadał na wszelkie pytania bądź rozwiewał wątpliwości.

Zarząd Kompanii Górniczej postanowił w ramach obchodów święta miasta, nie tylko stworzyć dodatkową atrakcję dla mieszkańców Piławy i okolic, ale także wesprzeć zaprzyjaźnioną Fundację Pokolorujmy Szarość z Dobrocina. Stąd całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kuponów loteryjnych, a także cegiełek umożliwiających zwiedzanie kopalni został przekazany na konto Fundacji.

Podsumowując, pomysł na zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia okazał się bardzo trafny i potrzebny. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy  zgodnie stwierdzili, że dzień był bardzo ciekawy, atrakcyjny dla dorosłych i dla dzieci, a samą inicjatywę warto powtarzać.