< POWRÓT

Skuterowe Alpy

Wszystkie ręce na pokład! Pomagamy małemu Antosiowi Sobeckiemu

Grupa 5-ciu śmiałków, pod przewodnictwem pracownika Grupy PGS - Łukasza Ziemnickiego wyruszyła 07.09. ze Świebodzic na Dolnym Śląsku, by ratować serce Antosia.

Ekipa miała do pokonania ponad 2300 km. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że trasę prowadzącą przez najwyższą drogową przełęcz w Austrii - Grossglockner do włoskiej przełęczy Passo dello Stelvio, Panowie pokonali na skuterach o pojemności 125ccm i to w zaledwie 5 dni. Skuterowe chłopaki promując podczas wyprawy zbiórkę zasilili skarbonkę chłopca o 5500zł, a nie było łatwo. Zdobycie alpejskich przełęczy wymagało od uczestników akcji sporo trudu. Większą część trasy ekipa pokonywała w deszczu, a bardzo duże przewyższenia dały się mocno we znaki nawet maszynom. Nie zniechęciło to jednak naszych śmiałków, którzy pomimo awarii jednego ze skuterów musieli pokonać w ostatni dzień wyprawy 720 km.

Wszystkie założone przez ekipę cele zostały osiągnięte, a Panowie cali i zdrowi wrócili do domów. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że mamy w naszym zespole ludzi o tak wielkich sercach.

Warto zaznaczyć, iż w ubiegłym roku skuterowa ekipa, by nagłośnić zbiórkę dla Adrianka i Amelki na tych samych maszynach pojechała do chorwackiej Puli. Obie akcje zakończyły się sukcesem.