< POWRÓT

Dni Piławy Górnej 2023

Grupa PGS odpowiadając na zaproszenie włodarzy Piławy Górnej po raz kolejny włączyła się w obchody dni miasta.

Pracownicy kopalni w Piławie Górnej zwyczajowo stanęli na wysokości zadania i przygotowali mnóstwo atrakcji na dwa dni wspólnej zabawy, dzięki czemu wydarzenie było pełne radości dla mieszkańców Pilawy Górnej i okolic, a zwłaszcza dla tych najmłodszych.

Wśród odwiedzających stoisko największą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszyła się loteria fantowa "Wydobywamy Radość. Dzięki udziałowi w zabawie uczestnicy mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Równie dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, którego głównym celem było przedstawienie oczami dzieci i młodzieży własnej interpretacji radości, wykorzystując do to tego farby do tkanin i specjalnie eko – torby. Uczestnicy konkursu wykonali przepiękne prace, z których wszystkie zostały nagrodzone upominkami.

Nasi najmłodsi goście mieli okazję cieszyć się grami i zabawami proponowanymi przez animatorów.

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników geologii. Pracownicy kopalni przygotowali warsztaty, podczas, których można było odkrywać fascynujący świat skał i minerałów. Ponadto podczas zajęć prowadzonych przez specjalistyczną firmę była okazja do samodzielnego wykonania z m.in. ze skalnych elementów, drzewek szczęścia, które można było zabrać ze sobą na pamiątkę.

Nie zabrakło również odrobiny adrenaliny. W trakcie poszukiwania wykrywaczami metali ukrytych skarbów oraz podczas zabawy w laserowy paintball uczestnicy z pewnością mieli okazję poczuć emocje.

Dodatkowo, tradycyjnie już zaproszono chętnych na wycieczkę do kopalni. Za przysłowiową cegiełkę można było poznać tajniki jej pracy, zwiedzić zakład oraz zjechać do budzącego największe emocje najniższego poziomu wyrobiska.

Zarząd Grupy PGS postanowił w ramach obchodów święta miasta, nie tylko stworzyć dodatkową atrakcję dla mieszkańców Piławy i okolic, ale także wesprzeć zaprzyjaźnioną Fundację Pokolorujmy Szarość z Dobrocina. Stąd całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży kuponów loteryjnych, a także cegiełek umożliwiających zwiedzanie kopalni został przekazany na konto Fundacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze wydarzenie i wzięli w nim udział. Państwa obecność sprawiła, że Dni Piławy Górnej były wyjątkowym przeżyciem. Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej, która pozwoli ponownie przeżyć te magiczne chwile.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę organizatorów czyli: Miasta Piława Górna oraz MOKIB w Piławie Górnej za zaproszenie oraz zaangażowanie w przygotowanie dni miasta. Państwa praca przyczyniła się do stworzenia niezapomnianego weekendu pełnego radości i wspaniałych atrakcji.

Dodatkowo, chcielibyśmy wyrazić nasze wielkie podziękowania dla GeoZabawy, KD GROUP, inmarketing oraz Centrum Rozrywki Speed Shot za dostarczenie materiałów reklamowych, atrakcji i oprawę eventu. Państwa profesjonalizm sprawił, że uczestnicy mogli cieszyć się wyjątkowymi doświadczeniami i niezapomnianymi chwilami.
Do zobaczenia na kolejnych, równie niezapomnianych Dniach Piławy Górnej!