< POWRÓT

OFERTA Wapienie

Zastosowanie wapieni

Wapienie i wykonane z nich kruszywa to jedna ze specjalności Grupy PGS. Zajmujemy się zarówno wydobyciem, jak i produkcją łamanych kruszyw wapiennych. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i doskonałymi parametrami, przez co są wykorzystywane przy wielu wymagających projektach. Poznaj naszą ofertę i zastosowanie wapieni naszego wyrobu.

Wydobycie wapieni od Grupy PGS

W ramach swojej działalności Grupa PGS zajmuje się na terenie Polski wydobyciem wapieni do produkcji kruszyw. Eksploatowana przez Polskie Górnictwo Skalne kopalnia Lipkowa Góra znajduje się w gminie Łopuszno, w miejscowości Gnieździska. Złoże wapienia jurajskiego, którego wydobyciem się zajmujemy, mieści się w obszarze NATURA 2000. Jako Grupa PGS staramy się prowadzić wydobycie w sposób zrównoważony i bezpieczny dla środowiska. Ekologia jest nam bardzo bliska, dlatego złoża eksploatujemy, mając na uwadze dobro przyrody i klimatu, a produkcja naszych kruszyw przebiega w duchu zero-waste.

Oferta wapieni naszej firmy

Grupa PGS funkcjonuje na rynku już od ponad 20 lat. Przez ten czas doskonale poznaliśmy i zrozumieliśmy potrzeby branż, z którymi współpracujemy. Ta wiedza i doświadczenie pomogły nam stworzyć ofertę tak bogatą i elastyczną, że jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Do każdego zlecenia i każdego kontrahenta podchodzimy w sposób indywidualny i bierzemy pod uwagę nie uniwersalne reguły i statystyki, ale bieżące problemy i potrzeby klienta. Nasze produkty jesteśmy w stanie dopasować do danej realizacji, gdyż maszyny znajdujące się w naszym parku technologicznym pozwalają na produkcję każdego rodzaju kruszyw.

W naszej ofercie stałej znajdują się kruszywa wapienne:

  • wg PN-EN 12620 w gradacji 0 – 2 mm, 2 – 8 mm, 8 – 16 mm oraz 16 – 31,5 mm,
  • wg PN-EN 13043 w gradacji 0 – 2 mm, 2 – 8 mm, 8 – 16 mm oraz 16 – 31,5 mm,
  • wg PN-EN 13242 w gradacji 0 – 2 mm (wapno nawozowe), 0 – 31,5 mm, 0 – 63 mm, 31,5 – 63 mm oraz 0 – 60 mm.

Kruszywa wg PN-EN 12620

„Kruszywa do betonu”

Kruszywa wg PN-EN 13043

„Kruszywa do mieszanek bitumicznych i powierzchniowych utrwaleń stosowanych na drogach, lotniskach i innych powierzchniach przeznaczonych do ruchu”

Kruszywa wg PN-EN 13242

„Kruszywa do niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w obiektach budowlanych i budownictwie drogowym”

Kruszywo niesortowane

Nadkład (materiał nasypowy)

-

Wapno nawozowe

0-2 mm

Zastosowanie wapieni z naszej oferty

Pochodzące ze złoża Lipkowa Góra wapienie znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach. Nasze produkty są najczęściej wykorzystywane w budownictwie, również drogowym. Wapienie wg PN-EN 12620 stosuje się przede wszystkim do produkcji betonu. Dzięki doskonałym parametrom naszych produktów sprawdzą się one także w betonie o wysokiej wytrzymałości, na przykład do prefabrykacji betonowych.

Kruszywa wapienne wg PN-EN 13043 są najpowszechniej stosowane w budownictwie drogowym. Doskonale sprawdzają się do produkcji niezwiązanych i związanych hydraulicznie materiałów stosowanych w budownictwie drogowym oraz w obiektach budowlanych. Wysoka jakość naszych kruszyw sprawia, że jest to niezawodny dodatek do materiałów wykorzystywanych w budownictwie.

Wapienie od Grupy PGS to także świetne wapno nawozowe dla branży rolniczej. Nasze kruszywo wg PN-EN 13242 w gradacji 0 – 2 mm jest powszechnie stosowane w rolnictwie właśnie przy produkcji nawozów oraz bezpośrednim nawożeniu ziemi. Doskonałe parametry jakościowe naszych wapieni sprawiają, że mogą być one stosowanie w gospodarstwach rolnych zajmujących się uprawą żywności.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy przedstawią szczegółową ofertę i w razie wątpliwości pomogą w wyborze odpowiedniego produktu.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami