Wytwórnia mas bitumicznych i betonowych

Masy bitumiczne to jedna ze specjalności Grupy PGS. Zajmujemy się nie tylko produkcją kruszyw wchodzących w ich skład, lecz także samych mas. W naszym parku maszyn znajdują się dwie mobilne wytwórnie mas bitumicznych. Poznaj zakres naszych usług i możliwości, jakie oferujemy naszym klientom!

Kompania Górnicza Sp. z o.o. [Kompania Górnicza] posiada w swoim parku maszynowym dwie mobilne wytwórnie mas bitumicznych renomowanej firmy INTRAME: model 260 i 280. Działalność w zakresie produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych została podjęta w 2016 roku i od tego czasu poszerzana jest o kolejne usługi tak, aby sprostać zapotrzebowaniu segmentu budownictwa drogowego.

Usługę produkcji mas bitumicznych możemy poszerzyć o dostawy kruszyw, serwis, logistykę dostosowując ofertę do potrzeb klienta i wymogów kontraktowych. Obsługą działalności w zakresie mas bitumicznych zajmuje się wykwalifikowany zespół w zakresie doradztwa od strony technologii, projektowania recept po nadzór nad produkcją MMA. Nasza fachowość, zaplecze, profesjonalizm i zaangażowanie w procesie budowy przekłada się na zaufanie do jakości naszych usług oraz uczestnictwo w dużych projektach drogowych.

Dzięki dużej mobilności jesteśmy w stanie realizować nasze usługi na ternie całego kraju w pełnym zakresie oferty. W ramach działalności braliśmy udział w realizacjach projektów budowy dróg autostradowych i ekspresowych w różnym zakresie od wytwarzania mieszanki mineralno asfaltowej po kompletną usługę z układaniem masy. Więcej informacji o realizacjach w zakładce realizacje.

SZCZEGÓŁY OFERTY

Kompania Górnicza działalność z zakresu mas bitumicznych oferuje w następujących wariantach:

 • Kompleksowa produkcja MMA
 • Kompleksowa produkcja MMA z układaniem nawierzchni
 • Wynajem wytwórni mas bitumicznych w wariantach z obsługą/ serwisem
 • Kompleksowa usługa relokacji wytwórni mas bitumicznych klientów
  (montaż/demontaż; transport, serwisowanie)

Mobilna wytwórnia betonu SIMEM BISON 500

Kompania Górnicza posiada w swojej ofercie wytwórnię betonu do mieszania ciągłego Simem Bison 500, która jest jednostką mobilną i niezależną (posiada własny agregat prądotwórczy), a pod względem wydajności i dokładności naważania jest dużą konkurencją dla klasycznych wytwórni wykorzystywanych do produkcji mieszanek betonowych na kontraktach drogowych.

Maksymalna wydajność wytwórni to 500 t/h przy odpowiedniej organizacji pracy sprzętów współpracujących z wytwórnią. Wytwórnia posiada trzy silosy na cement (o pojemności 60 ton każdy), trzy zasobniki do dozowania kruszywa z możliwością zrobienia najazdów dla ładowarki z dwóch stron, a także własny zbiornik na wodę o pojemności 20 000 litrów.
Oferujemy wynajem wytwórni z pełną obsługą (jedna lub dwie ładowarki z obsługą, a także obsługą wytwórni) lub wynajem bez obsługi (w ramach dzierżawy – w takim wypadku istnieje możliwość wykupienia opieki serwisowej).

Mobilizacja wytwórni trwa 7 dni – od momentu złożenia zamówienia do momentu gotowości do produkcji na placu klienta.

Beton wałowany

Beton wałowany RCC (ang. Roller Compacted Concrete) to technologia szybkiego wbudowywania półsuchej mieszanki betonowej spopularyzowana na zachodzie w latach 70 XX wieku. Budowa drogi odbywa się przy pomocy rozściełacza do mas bitumicznych, a ułożoną mieszankę dogęszcza się przy pomocy walców drogowych. Na stwardniałym betonie wykonywane są szczeliny dylatacyjne, które zapobiegają pękaniu nawierzchni betonowej. Nawierzchnia może zostać dopuszczona do ruchu już po upływie 48 godzin od wbudowania.

 • BEZPIECZEŃSTWO – brak zjawiska koleinowania i lepsza widoczność
 • TRWAŁOŚĆ – cykl życia drogi kilkukrotnie wyższy od dróg asfaltowych
 • EKONOMIA – koszt wykonania 1 m2 oraz utrzymania drogi niższy od dróg asfaltowych
 • SZYBKOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ – budowa przy użyciu rozściełacza i walców drogowych; dopuszczenie do ruchu już po 48 godzinach

 

ZASTOSOWANIA:

 • DROGI GMINNE I POWIATOWE
 • ŚCIEŻKI ROWEROWE
 • PARKINGI I PLACE MANEWROWE
 • TERMINALE PRZEŁADUNKOWE I PLACE MAGAZYNOWE
 • DROGI LEŚNE I TECHNOLOGICZNE
 • PŁYTY POSTOJOWE NA LOTNISKACH

Mobilne wytwórnie mas bitumicznych od Grupy PGS

Produkcją mieszanek mineralno-asfaltowych zajmujemy się od 2016 roku. Od tego czasu nieustannie poszerzamy zakres naszej działalności w tym obszarze, by wspierać branżę budownictwa drogowego. W naszym parku technologicznym posiadamy dwie mobilne wytwórnie mas bitumicznych renomowanej firmy INTRAME: model 260 i 280. Nasza usługa jest kompleksowa – obejmuje doradztwo technologiczne, projektowanie recept oraz nadzór nad produkcją mas bitumicznych. Nasze doświadczenie na rynku, bogate zaplecze, profesjonalizm i pasja gwarantują wysoką jakość usługi oraz całej obsługi zlecenia.

Dzięki dużej mobilności naszych wytwórni mas bitumicznych jesteśmy w stanie realizować usługi w pełnym zakresie na terenie całego kraju. Od początku naszej działalności wzięliśmy udział w licznych realizacjach projektów budowy dróg autostradowych i ekspresowych. Nasza oferta może obejmować cały proces, od wytwarzania mieszanki mineralno asfaltowej po kompletną usługę z układaniem masy. Więcej informacji o realizacjach możesz znaleźć, zaglądając do zakładki Realizacje.

Usługę produkcji mas bitumicznych możemy poszerzyć o dostawę kruszyw, serwis oraz usługi logistyczne, dostosowując ofertę do potrzeb klienta i wymogów kontraktowych.

Oferta Grupy PGS

Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić naszym klientom jak największy komfort i spełnić jak najwięcej potrzeb związanych z danym zleceniem. Nasze usługi to nie tylko produkcja MMS w mobilnych wytwórniach mas bitumicznych. Oferta Grupy PGS występuje w wielu wariantach, które mogą być dopasowywane do potrzeb i oczekiwań klientów. Są to:

 • kompleksowa produkcja MMA,
 • kompleksowa produkcja MMA z układaniem nawierzchni,
 • wynajem wytwórni mas bitumicznych w wariantach z obsługą/ serwisem,
 • kompleksowa usługa relokacji wytwórni mas bitumicznych klientów
  (montaż/demontaż; transport, serwisowanie).

Oferujemy wynajem wytwórni mas bitumicznych z pełną obsługą lub wynajem bez obsługi, w ramach dzierżawy. W przypadku wybrania drugiej opcji istnieje możliwość wykupienia opieki serwisowej. Mobilizacja wytwórni trwa 7 dni – od momentu złożenia zamówienia do momentu gotowości do produkcji na placu klienta.

Nowoczesne rozwiązania stosowane przez Grupę PGS

Przy naszych realizacjach z zakresu budownictwa drogowego wykorzystujemy nowoczesne i nietypowe rozwiązania, by osiągnąć najlepsze rezultaty. Beton wałowany RCC (ang. Roller Compacted Concrete) to technologia szybkiego wbudowywania półsuchej mieszanki betonowej. Budowa drogi tą techniką odbywa się przy pomocy rozściełacza do mas bitumicznych. Ułożona już mieszanka dogęszczana jest następnie przy pomocy walców drogowych. Na stwardniałym betonie wykonuje się szczeliny dylatacyjne, które zapobiegają pękaniu nawierzchni betonowej. Największą zaletą tego rozwiązania jest krótki czas realizacji. Droga może zostać dopuszczona do ruchu już po upływie 48 godzin od wbudowania.

Zachęcamy do poznania naszych usług i kontaktu z konsultantami przez stronę internetową Grupy PGS!

Nasze doświadczenie rynkowe

Decydując się na współpracę z Grupą PGS, Twoje przedsiębiorstwo ma pewność, że otrzyma produkty i usługi na najwyższym poziomie.

Wysoka jakość produktów i usług

Nasza jakość kruszyw łamanych jest jedną z najlepszych w Polsce. Oferujemy klientom szeroki wolumen produkcji z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn. Produkty spełniają wysokie parametry norm jakościowych.

Szybka realizacja zamówień

Zapewniamy naszym klientom stabilność dostaw i najszybszy start produkcji w Polsce (do 5 dni roboczych). Mamy wysokie możliwości załadunkowe i transportujemy nasze produkty do firm w całej Polsce.

Innowacyjna firma godna zaufania

Posiadamy własne laboratorium. Dzięki nowoczesnym maszynom oraz zaangażowanym pracownikom jesteśmy w stanie terminowo i profesjonalnie realizować powierzone nam zlecenia.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami