Aktualności

Mali odkrywcy z wizytą na kopalni!

ARTYKUŁ

Dla przedszkolaków z Białego Kościoła wizyta na kopalni w Piławie Górnej była pełna niesamowitych doświadczeń. Dzieci mogły z bliska obejrzeć ogromne maszyny pracujące na kopalni, usiąść za sterami koparki, zmierzyć się z jej potężną łyżką i przejechać się wozidłem po terenie zakładu.

Dni Piławy Górnej 2024

ARTYKUŁ

W sobotnie popołudnie teren przy Orliku w Piławie Górnej zamienił się w prawdziwe królestwo zabawy. Na najmłodszych czekały dmuchańce, w tym imponujący, 15-metrowy tor przeszkód oraz kreatywne warsztaty.

II EDYCJA BIEGU DLA DZIECI PIŁAWSKA SKAŁKA

ARTYKUŁ

W ubiegłym roku po raz pierwszy do naszego biegu Piławska Skała zaprosiliśmy również dzieci. Zaskoczeni tak pozytywnym odbiorem, w tym roku postanowiliśmy go powtórzyć. Piławska Skałka - bo tak nazwaliśmy bieg dla najmłodszych - odbędzie się 26 maja 2024r. 

V EDYCJA BIEGU PIŁAWSKA SKAŁA

ARTYKUŁ

Już 26 maja 2024r. miłośnicy sportu po raz piąty wyruszą w trasę Piławskiej Skały - jednej z najlepszych imprez biegowych na Dolnym Śląsku. 

Górnictwo odkrywkowe i społeczność lokalna: Wpływ działań górniczych na życie mieszkańców

ARTYKUŁ

Górnictwo odkrywkowe, jako dynamiczna dziedzina przemysłu, stanowi rdzeń rozwoju wielu regionów, ale jednocześnie może nieść ze sobą wyzwania związane z wpływem na życie mieszkańców okolicznych miejscowości. Proces wydobycia w kopalni odkrywkowej to skomplikowany zestaw operacji, który obejmuje nie tylko ekstrakcję surowców, lecz także wymaga równowagi pomiędzy postępem technologicznym a zrównoważonym rozwojem społeczności lokalnej. Przekonaj się, w jaki sposób Grupa Polskie Górnictwo Skalne działa, by zminimalizować wpływ naszych działań na lokalne społeczności i działać na ich korzyść.

Partnerstwo dla Edukacyjnej Przyszłości: Pracownia Językowa Mentor Practice z Wsparciem Grupy PGS w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego.

ARTYKUŁ

Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w przygotowanie innowacyjnej Cyfrowej Pracowni Językowej Mentor Practice w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej. Podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 7 stycznia 2024r. dyrektor kopalni, Tomasz Buczyński podkreślił znaczenie nowoczesnych technologii w edukacji.

Podarunki od Serca: Inicjatywy Wsparcia Społeczności w Czasie Świąt

ARTYKUŁ

W przedświątecznym czasie - kiedy dawanie nabiera głębszego znaczenia - podjęliśmy szereg inicjatyw, których celem było wsparcie naszej lokalnej społeczności z Piławy Górnej oraz podopiecznych zaprzyjaźnionej z nami Fundacji.

Kopalnia Lipkowa Góra w dniach 22.12.-7.01.2024r. będzie zamknięta.

ARTYKUŁ

Kopalnia Lipkowa Góra w dniach 22.12.-7.01.2024r. będzie zamknięta.

Życzenia Świąteczna 2023

ARTYKUŁ

Mamy dla Was prawdziwą “kopalnię” życzeń świątecznych! 

Spotkanie “Na Poziomie 308” edycja 2023

ARTYKUŁ

14 września 2023 roku, w kopalni w Piławie Górnej, odbyła się czwarta edycja wydarzenia pod nazwą Na Poziomie 308. Współorganizowane przez Grupę PGS i Volvo Maszyny Budowlane Polska spotkanie zgromadziło ponad 700 osób, w tym partnerów biznesowych i gości z branży budowlanej i kruszywowej.

Pełne Wrażeń: Zwycięzcy Aukcji WOŚP w Kopalni Piława Górna

ARTYKUŁ

Pamiętacie naszą aukcję podczas tegorocznego finału WOŚP? Na zwycięzców licytacji czekało zaproszenie do naszej kopalni w Piławie Górnej na Dolnym Śląsku. 

Edukacyjne Warsztaty dla dzieci w Pieszycach

ARTYKUŁ

W dniach 4 i 18 sierpnia odbyły się warsztaty dla dzieci przebywających na półkoloniach w Centrum Usług Społecznych w Pieszycach.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami